Jakie są zalety makijażu permanentnego?

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to taki, który wykonany raz, służyć będzie przez dłuższy czas. Czy warto decydować się na popularny makijaż permanentny ust lub brwi? A jeśli tak, jakie korzyści się z nim wiążą? Z pewnością warto umówić się na taki makijaż w dobrym i polecanym studiu kosmetologicznym. A jego zalety? Są bardzo liczne. Przedstawiamy je w poniższym wpisie.

Istota makijażu permanentnego

Profesjonalny makijaż stały polega przede wszystkim na wprowadzeniu pigmentów w postaci granulek pod skórę. Granulki te są bardzo specjalistyczne i obojętne metabolicznie, a ich aplikację przeprowadza się najczęściej w okolicach brwi, oczu oraz ust. Ile wynosi trwałość takiego makijażu? Choć naturalne jest to, że pigment z czasem się rozmywa, to liczyć należy, że taki makijaż będzie się utrzymywał od 2 do nawet 5 lat. Rzecz jasna warto taki zabieg powtórzyć, bo jego zalety są naprawdę liczne.

Wiele korzyści makijażu permanentnego

Na makijaż stały decydują się zazwyczaj te kobiety, które z racji swojej profesji czy wykonywanego zawodu, chcą zawsze wyglądać elegancko i promiennie. Ważne jest to, że w porównaniu z makijażem tradycyjnym, ten stały nie rozmazuje się i efektownie uwydatnia najważniejsze walory twarzy. Co więcej, także skutecznie tuszuje różnorodne defekty skórne oraz te, które dotyczą anatomii twarzy. Profesjonalny makijaż stały z powodzeniem ukryje widoczność mało estetycznych blizn, przebarwień, plam oraz nieregularnych krzywizn ust, brwi czy oczu. Makijaż permanentny polecany jest także osobom z dużymi skłonnościami do alergii oraz tym, którzy nie chcą tracić czasu na wykonywanie codziennego, starannego make – upu. Świetnie sprawdzi się również u tych osób, które uprawiają sporty wodne – także zawodowo.

Oszczędność finansowa

I choć makijaż trwały nie należy do najtańszych, z pewnością pozwoli na poczynienie znacznych oszczędności w zakupie kosmetyków przez co najmniej kilka lat. Polecany jest osobom ceniącym sobie nie tylko stan własnego portfela, ale również i oszczędność czasu, zarówno na zakupy kosmetyczne, jak i wykonywanie codziennego make-upu.