Jaka powinna być profesjonalna odzież antystatyczna?

Jaka powinna być profesjonalna odzież antystatyczna?

Odzież antystatyczna określana jest zamiennie odzieżą antyelektrostatyczną. To specjalistyczny rodzaj odzieży ochronnej, używanej głównie w strefach zagrożonych wybuchem. Konieczność zaopatrzenia w taką właśnie odzież zachodzi w takich miejscach pracy, gdzie występuje ryzyko wybuchu z powodu iskry zapłonowej. Czym wyróżnia się odzież antystatyczna od dobrego producenta?

Ochrona przed wybuchem

Ryzyko wybuchu w kontakcie z iskrą zapłonową pojawia się w wielu branżach. Szczególnie duże zagrożenie istnieje wówczas, gdy powietrze lub innego rodzaju utleniacz wejdzie w skład mieszkanki z substancją palną. Jest to wyjątkowo niebezpieczne wtedy, gdy stężenie tej mieszaniny mieścić będzie w zakresie generującym ryzyko wystąpienia eksplozji. Do takich sytuacji zachodzi najczęściej wówczas, gdy mamy do czynienia z palnymi pyłami, mgłami, cieczami lub gazami. Warto wiedzieć więc, że profesjonalna odzież antystatyczna ma za zadanie głównie chronić pracowników takich branż jak przemysł energetyczny, petrochemiczny, stoczniowy, hutniczy czy elektroniczny przed ryzykiem utraty zdrowia lub życia.

Szeroka oferta ubrań

Fachowo uszyta odzież antystatyczna to przede wszystkim takie dodatki odzieżowe jak spodnie, bluzy, bezrękawniki antyelektrostatyczne, jak również specjalistyczne obuwie. W tego rodzaju odzież zaopatrzyć należy wszystkich pracowników bardzo specjalistycznych branż, w których ryzyko wystąpienia eksplozji jest bardzo duże. Warto wiedzieć jednak, że podstawą właściwie przygotowanej i dobranej odzieży pozostaje także to, z jakiego materiału została ona wykonana. Tu trzeba celować w najwyższą jakość materiałów z dostępnych!

Materiały spełniające normy

Odzież antystatyczna określimy wówczas profesjonalną, gdy zostanie wykonana z wykorzystaniem najwyższej jakości materiału oraz komfortowego kroju. Dodatkowo warto zaznaczyć, że odzież tego typu powinna spełniać wszystkie normy jej dedykowane, takie jak PN-EN 340:2006 oraz PN-EN 1149-5:2009. Do tego powinna posiadać również cenny certyfikat WE/S/879/2007 wydany przez CIOP-PIB.