Implanty zębowe – czym są i u kogo się sprawdzą?

Implanty zębowe – czym są i u kogo się sprawdzą?

Implanty zębowe to jedne z najczęściej wybieranych form odbudowy utraconego z różnych powodów uzębienia własnego. Dokonania współczesnej implantologii są tak duże, że teraz nawet najwięksi przeciwnicy tego rozwiązania docenią je i przekonają się, że naprawdę warto się nim zainteresować. Komu implanty są polecane w szczególności i jakie korzyści wiązać się będą z ich wyborem?

Czym jest implant zębowy?

Gdyby w jednym zdaniu chciało się określić czym jest implant, powiedziałoby się: to niedużej wielkości śrubka wykonana z tytanu i ścięta w kształcie rożka. Główną i najważniejszą zarazem rolą implantu zębowego pozostaje zastąpienie korzenia brakującego zęba. Nic dziwnego więc, że implant montuje się już na stałe. Sam implant zębowy jednak nie będzie wystarczający do pełnego zrekonstruowania brakującego zęba. Żeby można było mówić o kompleksowej rekonstrukcji, konieczne staje się wykorzystanie także takich elementów protetycznych jak mosty czy korony.

3 ważne etapy leczenia

Nowoczesne rozwiązania i technologie dostępne w branży stomatologicznej pozwalają naprawdę na dużo, ale nie zawsze można osiągnąć wymarzone efekty już na pierwszej wizycie. Podobnie jest z zakładaniem implantów w Chorzowie. Tu trzeba się liczyć z trzyetapowym leczeniem. Pierwsza jego część dotyczyć będzie wszczepienia implantu, druga – wkręcenia śruby gojącej, trzecia i ostatnia zaś – z przytwierdzenia wykonanej już wcześniej korony protetycznej. I choć sam czas zabiegu wszczepienia implantu nie trwa długo, trzeba liczyć się co najmniej z kilkoma wcześniejszymi wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Implanty – dla kogo?

Pojedyncze lub większe braki we własnym uzębieniu naturalnym warto jest uzupełniać. Nie chodzi tu tylko o ważne względy estetyczne, ale również i praktyczne. Czy wyobrażamy sobie bowiem nagryzanie lub przeżuwanie pokarmów bez wykorzystania zębów? Oczywiście, że nie. Dlatego też profesjonalnie wszczepione implanty zębowe w dobrym gabinecie stomatologicznym w Chorzowie pomogą pozbyć się szpecących braków zębowych i będą mądrą inwestycją na przyszłość.