Dlaczego warto wybrać schody policzkowe?

Dlaczego warto wybrać schody policzkowe?

Schody policzkowe od producenta to jedne z najczęściej zamawianych, efektownie się prezentujących oraz solidnych schodów drewnianych. Świetnie nadają się do montowania wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, z powodzeniem łącząc dwie kondygnacje mieszkalne lub użytkowe. W branży uznawane są za jedne z najwygodniejszych i bardzo stabilnych konstrukcji. Co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć?

Piękne schody w każdym drewnie

Schody policzkowe od producenta wykonywane są zarówno w drewnie krajowych, jak i egzotycznym. Pięknie prezentują się w opcji bezbarwnej, pokryte potrójną warstwą lakieru poliuretanowego i w opcji barwionej zgodnie z życzeniem klienta. Ich ogromnym atutem jest doskonała moc obciążeń – z powodzeniem udźwigną ciężar do nawet 300 kg/mkw.

Pełne możliwości konstrukcyjne

Dla wielu inwestorów przy wyborze schodów liczy się możliwość wybrania dowolnej ich konstrukcji. Przy schodach policzkowych jest to jak najbardziej możliwe. W ofercie dobrego ich producenta znajdziemy możliwość zamówienia schodów prostych, zabiegowych, dwubiegowych, jak i grzebieniowo – policzkowych w odsłonie prostej oraz w formacie 90 lub 180 stopni. O dobór najlepszej konstrukcji warto pytać doświadczonego producenta i montażysty w jednym. Fachowe doradztwo z pewnością przełoży się na późniejsze wieloletnie zadowolenie z użytkowania solidnych i efektownie się prezentujących, policzkowych schodów drewnianych.

Kilka zalet schodów policzkowych

Dobrze wykonane schody policzkowe nie zajmą zbyt wiele miejsca, a ich szerokie możliwości montażu pozwolą na skorzystanie z trzech najpopularniejszych opcji. Schody te bowiem zamontować można jako konstrukcję opartą z obu stron na belkach policzkowych, jako schody oparte z dwóch stron na ścianie, jak również schody oparte z jednej stronie na ścianie, z drugiej zaś na belce. Tego rodzaju schody doskonale wpasują się w każdy styl wnętrzarski, przez co uważane są za jedno z najbardziej uniwersalnych i polecanych rozwiązań do każdego domu. Warto je wybrać!