Czy warto wybielać zęby u stomatologa?

Czy warto wybielać zęby u stomatologa?

Wybielanie zębów w Chorzowie cieszy się dużą popularnością. To prosty, a zarazem skuteczny sposób na to, by móc cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem białych zębów. Sposobów na ich wybielanie jest naprawdę sporo. Warto jednak znać wady i zalety takiego wybielania oraz wiedzieć, czy poleca się wykonanie zabiegu w gabinecie stomatologicznym. W poniższym wpisie odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Najpierw konsultacja

Bez szczegółowego spotkania konsultacyjnego nie można byłoby mówić o fachowym podejściu do profesjonalnego wybielania zębów. Dlatego też zaleca się skorzystać z takiego spotkania w gabinecie naszego dentysty. To wówczas lekarz podejmuje decyzję o odpowiedniej metodzie wybielania, wybierając spośród nakładkowej lub naświetleniowej. Istotą tej pierwszej jest aplikacja specjalnych szyn z winylu wypełnionych środkiem wybielających. Czas noszenia takich szyn może być bardzo różny i wahać się od kilku godzin, po okres tygodnia lub dwóch. Naświetleniowe wybielanie z kolei polega na naświetlaniu zębów niebieskim promieniowaniem, które aktywuje cząsteczki zaaplikowanego wcześniej żelu tlenowego.

Wszystkie zęby lub pojedynczo

Profesjonalne wybielanie zębów w Chorzowie zakłada wybielanie zarówno wszystkich zębów w jamie ustnej, jak i tych po leczeniu kanałowym. Właśnie one najczęściej tracą na swoim jasnym, naturalnym odcieniu i nieco czernieją. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o ilości zębów do wybielania, warto skonsultować się i poradzić swojego stomatologa. Ten na pewno mądrze i zawsze dobrze doradzi.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na wybielanie zębów trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zabiegowi temu poddaje się wyłącznie zęby całkowicie wyleczone. Dodatkowo warto zadbać też o właściwą pielęgnację zębów po zabiegu. W tym celu zaleca się stosowanie specjalistycznych past, nitkowanie zębów oraz ograniczenie picia takich napojów jak kawa czy herbata. Pozwoli to uniknąć gromadzenia się osadów nazębnych oraz szybkiego wystąpienia przebarwień.